5. rad jak najít pronájem v Praze? S realitní kanceláří nebo bezrealitky?
12. 08. 2019

5. rad jak najít pronájem v Praze? S realitní kanceláří nebo bezrealitky?

1. Městské byty

Počet městských či obecních bytů je velmi omezen a nové se prozatím skoro nestaví.  Přesto čas od času na takový byt můžete narazit. Informace o volných bytech naleznete vždy na oficiálních webových stránkách pražských částí.  Pokud žádáte o městský byt, musíte počítat s mnoha kritérii a často vleklým řízením, které budete muset absolvovat. Základním předpokladem pro přidělení obecního bytu bývá trvalé bydliště v daném městě nebo městské části. Požádat můžete o tři typy bytů: sociální byty, startovací byty a klasické obecní byty. Při výběrovém řízení se setkáte s obálkovou metodou i hlasováním. Každá městská část se řídí svými pravidly, která nejsou zákonem regulována. Doporučujeme se obrátit na příslušný úřad a nechat si poradit úřadníky. Jednoduše se nesmíte v kritériích zamotat.

2. Byt od známého

Sehnat si bydlení v Praze přes známého může být to nejlepší, ale pozor bohužel i nejhorší řešení. Každá strana má pocit, že jim ta druhá něco odpustí. Nájemník často sklouzne k tomu, že zaplatit později přece nevadí. Vlastník bytu začne až přehnaně často chodit na návštěvy a hledat věci, co jste poškodili. Další věcí, které se vyvarujte, je bydlení u známého bez nájemní smlouvy! Nemáte žádnou garanci, že vás vlastník bytu ze dne na den nevykáže, ať už má důvod jakýkoliv. Poslední důležitý aspekt, na který nezapomeňte, jsou vztahy, které můžete už navždy zkazit.

3. Sociální sítě

Přidáte se do skupiny pronájmy v Praze, nebo bydlení bez realitky v Praze atd.. Myslíte si, že máte vyhráno!  Ovšem realita je jiná. Poptávka na byty válcuje nabídku. Pokud se objeví slušný inzerát, můžete být až x tý v pořadí, kdo na něj reaguje. Navíc inzerované byty nemusejí odpovídat realitě.  Je to boj! Bez realitky vám nikdo negarantuje správnou nájemní smlouvu, převod energií a dobrou komunikaci s majitelem bytu.

4. Inzertní weby

Vyhledávat pronájem skrz inzertní weby bez účasti realitních makléřů, může být složité. Vše si musíte ohlídat sami. Setkáte se s inzeráty neaktuálními, nekvalitními fotografiemi a s pomalou nebo žádnou reakcí majitelů. Připravte si dobré nervy a nespoléhejte se pouze na to, co vidíte v inzerátu. Výhodou je samozřejmě, že ušetříte na provizi realitní kanceláře. A věřte, že šetřit chce každý! Pokud najdete své vysněné bydlení, jednejte rychle, zájemců může být několik desítek.

5. realitní kancelář

Pokud si chcete ulehčit práci a ušetřit čas, vyberte si realitní kancelář, která je členem asociace realitních kanceláří. Je to první znamení, že dělá svou práci dobře. Vyberte se realitního makléře, který Vám nejvíce sedne. Nebojte se být vybíraví! Realitní makléř se zkušenostmi dokáže s Vaší poptávkou efektivně pracovat. Vyhledat vhodný byt, poptat se u kolegů, zda takový byt nemají v nabídce, podívat se do interního archivu, upřednostnit Vás u prohlídek. Zajistí Vám rezervační smlouvu, nájemní smlouvu, poradí s převody energií. Navíc hraje realitní makléř klíčovou roli při komunikaci mezi Vámi a majitelem bytu a měl by Vám být k ruce i po podepsání nájemní smlouvy!

Při hledání nového bydlení v Praze Vám přejeme mnoho štěstí a pevné nervy. Pokud využijete některou z rad, budeme jen rádi.

V případě, že si nevíte rady, nebojte se na nás obrátit. Uvítáme Vás s úsměvem na tváři, nabídneme dobrou kávu a probereme všechno do posledního detailu.

 

S přátelským pozdravem

Tým RealExpert Success

Success Brokers
Autor: Success Brokers

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Zakladatelkou je Hana Petržílková, která byla první realitní makléřkou realitní kanceláře RealExpert.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář RealExpert Success. Tímto otevřela první pobočku realitní značky RealExpert společně se svými kolegy a kolegyněmi. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů