Co dělat, když se moje nemovitost neprodává? Jak to vidí realitní makléř!

Co dělat, když se moje nemovitost neprodává? Jak to vidí realitní makléř!

Snažili jste se udělat kvalitní fotky, napsat poutavý inzerát, aktivně oslovit známé a pořád se na Vaší nemovitost nikdo neozývá? Trpělivě čekáte na ohlas a týdny ubíhají. V čem je síla realitní kanceláře? Jak na prodej nemovitosti bez zbytečných chyb? Realitní makléř Vám prozradí své zkušenosti. Protože každá nemovitost má svého kupce.

Vlastníte nemovitost, pokoušíte si ji prodat a pořád nic? Co s tím?

Nejčastější dva milníky, se kterými se realitní makléř setká, je nereálná cena a špatný marketing.

Určit kupní cenu nemovitosti může být pro některé majitele nesplnitelná disciplína. Navíc pokud vlastníte nemovitost, hlavní roli v obchodě hrají emoce. Každý majitel chce samozřejmě prodat za co nejvyšší cenu! Podle čeho vlastně stanovit cenu Vaší nemovitosti? Musíte počítat s tím, že každá nemovitost je specifická a cenu bude ovlivňovat velké množství faktorů (stav nemovitosti, technické specifikace, dispozice, dopravní dostupnost, množství nemovitostí dostupných v dané lokalitě, atd.). Pokud už teď víte, že tohle nezvládnete, obraťte se na realitní kancelář. Realitní kancelář se pokuste vybrat dle recenzí, působnosti a nejlépe s členstvím v asociaci realitních kanceláří. Vyhnete se tak zbytečným nedorozuměním. Zkušený realitní makléř zváží všechny faktory ovlivňující cenu Vaší nemovitosti a za pár tisíc korun Vám tržní ocenění nemovitosti udělá. Ušetříte si tak opravdu hodně běhaní, papírování a mnohdy i nervů. Realitní makléř Vám poradí jaká je minimální prodejní cena, optimální prodejní cena a kam až můžete cenu vyšponovat. Prodejní strategie majitelů je většinou stejná. Nastaví prvotně nereálnou prodejní cenu. Časem mají v plánu cenu snižovat. Pokud, ale svou nemovitost inzerujete dlouhodobě, kupující získají pocit, že právě na Vaší nemovitosti je něco podezřelého. Navíc Vám nabíhají náklady na správu nemovitosti, úpravy pozemku, dani apod.

V případě, že se rozhodnete prodej své nemovitosti nechat v kompetenci realitního makléře, nezapomeňte se zeptat na prodej nemovitosti pozitivní licitační metodou (o pozitivní licitační prodejní metodě pro Vás článek připravujeme).

Pokud se rozhodujeme o životně důležitém kroku, každý z nás si dá na svých následných krocích záležet. U propagace Vaší nemovitosti to platí na 100%. Snažíte se udělat pěkné, nerozmazané, kvalitní, napsat atraktivní inzerát. Ruku na srdce málokdo z nás je profesionální fotograf, kameraman, právník, soudní znalec, stavební technik, obchodník, diplomat, katastrální pracovník v jedné osobě. Realitní makléř má k ruce všechny tyhle profesionály a dokáže prezentaci nemovitosti dotáhnout k dokonalosti. Renomovaná realitní kancelář navíc dokáže aktivně pracovat s poptávkou, je možné, že pro Vás kupce už dávno má a vy to jen nevíte!

Jestli stále tápete a potřebujete naší radu, jsme to pro Vás!

 

S přátelským pozdravem

Tým RealExpert Success

Přihlašte se k odběru našich článků

Jednou do měsíce tipy a novinky e-mailem

zpracováním osobních údajů