RealExpert Success na Firmy.cz
Co všechno se skrývá pod profesí realitního makléře? Co by pro Vás realitní kancelář měla udělat.
23. 09. 2019

Co všechno se skrývá pod profesí realitního makléře? Co by pro Vás realitní kancelář měla udělat.

Leckterý laik si myslí, že práce realitního makléře je brnkačka! Proč veřejnost realitní kanceláře nebo realitního makléře stále považuje za mnohdy sprosté slovo? Co všechno dělá realitní makléř, aby se v realitním oboru udržel a uživil? Na tyhle otázky nám odpověděla realitní makléřka Alena Petržílková z realitní kanceláře Real Expert Success.

Jaký typ práce a v jakém rozsahu by pro mě měl realitní makléř udělat?

Zjednodušeně Vám realitní makléř ulehčí starosti s pronájmem či prodejem nemovitosti. Mnoho lidí si myslí, že makléř vystaví inzerát, udělá prohlídku a shrábne provizi. Takhle by rozhodně práce realitního makléře neměla vypadat.  Makléř s Vámi probere veškeré specifikace Vaší nemovitosti, určí adekvátní tržní cenu, s čímž majitelé nemovitostí často zápasí. Připraví profesionální prezentaci, kde nezapomene zmínit lokalitu a výhody pro nového majitele či nájemce. Kvalitní práce realitního makléře se pozná také podle typologie zájemců. Zkušený makléř dokáže již podle prvního telefonického rozhovoru vyhodnotit, zda je zájemce o Vaši nemovitost solventní. Vyhnete se v budoucnosti starostem s neplacením nájemného nebo zničené nemovitosti. Realitní makléř také disponuje základními znalostmi práva, vyřeší převody energií, vyzná se v katastrálních mapách a dokáže se orientovat v technických specifikacích Vaší nemovitosti. Nesmíme přitom zapomenout na fakt, že velkou část práce makléře zabírá komunikace s klienty. Práce makléře nekončí podpisem smlouvy nebo předáním nemovitosti! Profesionální realitní makléř se s Vámi spojí i po dokončení obchodu, aby zjistil, zda jste ve svém novém bytě/domě spokojení či zda nájemníci fungují, tak jak slíbili. Když to všechno shrneme, realitní makléř Vám ušetří čas, peníze, starosti, nervy a často i rodinné vztahy.

Velká část veřejnosti profesi realitního makléře vnímá negativně. Proč si myslíte, že to tak je?

Jednoduše, ne všichni co se vydávají za realitní makléře, realitními makléři opravdu jsou. Často se setkávám s majiteli nemovitostí, kteří zezačátku spolupráce nemají důvěru v realitní makléře. Je to hlavně z důvodu, že drtivá většina makléřů s majiteli vůbec nekomunikuje, nabere zakázku, vyvěsí jí na internet a čeká, než se na inzerát někdo ozve. Takhle by práce realitního makléře vypadat neměla. Ovšem neházejme všechny makléře do jednoho pytle. Vybírejme makléře, za kterým stojí realitní kancelář, realitní makléře s dobrými referencemi a dohledatelnou historií. Uvidíte, že Váš pohled na realitní makléře a realitní kanceláře se změní.

Kdybych uvažovala o práci realitního makléře, jak dlouho mi zhruba bude trvat, než se touto prací uživím?

Cesta začínajícího realitního makléře je o tvrdé práci, trpělivosti a velké odvaze. Většina začínajících realitních makléřů (vzhledem k negativnímu vnímání veřejnosti) se ze začátku stydí za profesi, kterou dělají. Je to obrovská škoda! Mnoho makléřům trvá, než se oklepou a vykřičí do světa, jsem realitní makléř! Proto se čas, než realitní makléři začnou opravdu vydělávat svou prací, výrazně prodlužuje. Jen málokterý klient si uvědomí, že nejste živ pouze z obchodu s ním. Zachovat tedy poměr osobního přístupu a rozdělení času pro všechny obchodní případy přiměřeně, může být složité. Pokud budete tvrdě makat, navazovat vztahy s klienty a neustále se vzdělávat, očekávejte první výraznější výdělky po půl roce.

Jak probíhá pracovní den realitního makléře? Co vás motivuje dělat práci makléře, každý den vstát a znova se pouštět do této náročné práce?

Pro mnohé se může zdát pracovní den realitního makléř hektický a uspěchaný. Není to tak, kouzlo tkví v perfektní organizaci práce, stanovení si priorit, načasování, zodpovědnosti sama k sobě i k ostatním. „ Můj pracovní den začíná ráno, kdy si projedu všechny poznámky, úkoly a sliby, které mám napsány na papíře z předchozího večera. Moje zodpovědnost, mě vede k cílům, které si každý den stanovím. Dokud svůj pracovní list nedokončím, nepřestávám pracovat. Je přece skvělé odcházet z práce s čistým stolem “. Jelikož práce realitního makléře je časově velmi náročná, víkendy ani svátky v ní nehrají žádnou roli, čas o času si dovolím povolit. Vyčistit si hlavu v přírodě, je pro mě největší odměnou po těžkém týdnu. Navíc se nabiji energií do další práce.

Success Brokers
Autor: Success Brokers

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Zakladatelkou je Hana Petržílková, která byla první realitní makléřkou realitní kanceláře RealExpert.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář RealExpert Success. Tímto otevřela první pobočku realitní značky RealExpert společně se svými kolegy a kolegyněmi. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů