Cvak je jen začátek..
01. 04. 2019

Cvak je jen začátek..

Jindřich Mynařík se stal našim kolegou minulý rok. S prodejem nemovitostí se setkával už předtím, než k nám nastoupil. Prodával svůj ateliér, se ženou byt a kupovali vlastní dům. Dříve jej ani nenapadlo, že by někdy mohl být realitním specialistou i on sám. Získané poznatky se pak rozhodl zúročit. Do RealExpert Success přinesl zkušenosti z mnoha let praxe s fotografováním. Pár rad, jak správně nafotit nemovitost, nám teď zodpoví.

V čem si myslíte, že máte výhodu oproti makléřům, kteří jsou ve focení laiky?

Nemusím si najímat profesionálního fotografa. Což je zvlášť důležité u pronájmů, kdy jde většinou o čas. Neukazuji ty všelijak křivé, tmavé a jinak ošklivé hrůzy, které ve spojení s často vysokými částkami nájmů působí nedůvěryhodně.

Proč je důležité nemovitost dobře nafotit?

Protože hezké obrázky jsou oku libější než ty ošklivé a podstatně rozhodují o tom, zda budeme mít zájem i číst informace.

Jak byste popsal nejzásadnější rozdíly mezi fotkou nemovitosti z mobilu a fotkou focenou profesionálním fotoaparátem?

Není profesionální fotoaparát. I s dnešním mobilem lze v nouzi udělat slušné fotky.  Důležitý je člověk, který fotoaparát, téměř jakýkoliv, umí správně použít. Zná zákonitosti fotografování a umí s nimi pracovat v daných situacích. A nemusí to být nutně fotograf z povolání.

Co je důležité si před focením dané nemovitosti připravit?

Nabitou baterii, kartu ve foťáku (jednou jsem ji zapomněl doma ve čtečce). Pak minimálně odstranit ze záběru všechno co tam nepatří - všelijaké tašky, boty, oblečení, kastroly a sklopit prkýnko u toalety, když už se ona místnost fotí.

Jaké rady byste dal budoucím i současným realitním makléřům, v oblasti focení?

Do toho zrcadla, ve kterém se při focení zobrazíte, se alespoň usmívejte. Ne, teď vážně – pokud skutečně nejste ve fotografování příliš zběhlí, využijte služeb profesionálního fotografa. Chápu, že to nejde vždy, třeba z už zmíněných časových důvodů. Zvláště u prodejů nemovitostí, byste to měli dělat vždy. Přece nechcete nabízet nemovitost za milióny, skrze fotky které jsou „ušmudlané“. Pohrdáte tak majiteli  i kupci! Vytváříte obrázek, že neodvádíte svou práci kompetentně, jednoduše nejednáte jako realitní specialista. Pokud to nejde a musíte fotit sami, dívejte se na to, co fotíte! Snažte se udělat záběry tak, ať nemáte nakřivo stěny. Nefoťte proti oknům, aby nebyly fotky tmavé. Výsledek hned vidíte na displeji! Raději natvořte více snímků, ať máte při inzerci z čeho vybírat.

Kdy jste se naposledy ve vašem oboru pořádně zasmál a čemu?

Jako fakt zasmál, a pořádně? To se mi tady ještě bohužel nestalo. Než jsem se začal zaškolovat, netušil jsem jaká je to dřina a stres. Ze začátku se skutečně málo věcí zrealizuje, pokud začínáte a nemáte ještě své stálé a spokojené klienty. Zprostředkování nemovitosti stojí na důvěře mezi klientem a realitním specialistou.  Při startu  v realitní kanceláři je těžké někoho přesvědčit, aby celý proces svěřil zrovna vám. K tomu zasmání se. Můžu zmínit pro mě usměvavou historku s focením. Snažil jsem telefonicky nabídnout své služby paní, jež inzerovala pronájem nebytových prostor na tzv. serveru bez realitek. Vyjasňovali jsme si  různě své postoje. Snažil jsem se vysvětlit, v čem spočívá její dobro, když mi celý proces přenechá. Paní zatvrzele trvala na svém. V jednu chvíli jsem zmínil právě i fotky. Bohužel fotky, jež na inzertním serveru vystavovala, byly snůškou všech chyb, které si lze vůbec představit (což jsem jí neřekl, samozřejmě). Na to mi paní hrdě oznámila, že fotky tedy už vůbec nepotřebuje, protože je celý život profesionální fotografkou a fotí si sama. Naprosto mě to dorazilo, pár sekund jsem lapal po dechu a nezmohl jsem se už na víc než na koktavé rozloučení.

Success Brokers
Autor: Success Brokers

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Zakladatelkou je Hana Petržílková, která byla první realitní makléřkou realitní kanceláře RealExpert.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář RealExpert Success. Tímto otevřela první pobočku realitní značky RealExpert společně se svými kolegy a kolegyněmi. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů