RealExpert Success na Firmy.cz
Hledáte nemovitost k pronájmu?  Realitní makléř Vám ušetří spoustu času a peněz
23. 01. 2020

Hledáte nemovitost k pronájmu? Realitní makléř Vám ušetří spoustu času a peněz

Hledáte ideální nemovitost k pronájmu, ale bohužel ji stále nemůžete najít? Nemáte dostatek času neustále brouzdat na inzertních serverech? Makléři, ani majitelé nemovitostí Vám na dotazy nereagují? V dnešní době se poptávkami moc realitních kanceláří nezabývá, i když je poptávek na každém rohu až moc. Naše makléřka Alča Petržílková se poptávajícím klientům věnuje od počátku své realitní kariéry a odpoví na otázky, které možná napadají i Vás.

Jaké podklady bych měl dodat makléři, aby mi našel ideální nemovitost?

Mezi nejdůležitější informace, které byste makléři měli podat, patří lokalita, dispozice nemovitosti, velikost, váš finanční budget, doba pronájmu a zdali v nemovitosti chcete trvalé bydliště, nebo sídlo firmy. Pokud máte nějaké dluhy, exekuce, nebo insolvence, určitě to makléři sdělte. Může nastat situace, kdy si klienta majitel nemovitosti ověří v dostupných rejstřících a na základě této informace si Vás nevybere. Makléř od Vás všechny tyto informace posbírá a sepíše s Vámi jednoduchou zprostředkovatelskou smlouvu. Zatímco byste trávili několik hodin brouzdáním na internetu, můžete si v klidu po pracovním týdnu odpočinout. Vše za vás totiž udělá realitní makléř.

Co všechno za mě může vyřídit makléř a co musím sám?

V praxi takováto spolupráce funguje tak, že makléři sdělíte svůj harmonogram a on dle něj domlouvá prohlídky. Do emailu Vám bude posílat nabídky nemovitostí a vy budete vybírat, které chcete vidět. Makléř vám domluví prohlídky s majiteli, popřípadě s jinými realitními makléři, na které by vás měl doprovázet. Před schůzkou zjistí všechny důležité aspekty nemovitosti a smluvního vztahu. Pokud vám makléř nalezne vysněnou nemovitost, zpracuje nájemní smlouvu, kterou má připravenou od právní kanceláře. Po podepsání nájemní smlouvy by vám měl být k ruce po celý smluvní vztah. V případě jakékoliv problému by Vám měl makléř podat pomocnou ruku a minimálně Vám poradit. Na Vás v podstatě zůstává jediné – rozhodnout se.

Kolik mě budou stát služby realitního makléře?

Určitě není striktně daná výše odměny realitního makléře. Vše záleží na domluvě obou stran. U většiny levnějších pronájmu je provize makléři ve výši jednoho měsíčního nájmu + DPH. U dražších nemovitostí je to na individuální domluvě s daným makléřem. Mějte ale na paměti, že pokud Vám makléř najde nemovitost, určitě si za odvedenou práci bude nárokovat zaslouženou odměnu.

Success Brokers
Autor: Success Brokers

Představujeme Vám první pobočku RealExpert Success, pobočku realitní značky RealExpert.
Profesionální tým realitních makléřů s 20 lety praxe na trhu.
 
Naše práce nás baví! Pro své klienty hledáme optimální řešení jejich požadavků.
 
S každým klientem jednáme individuálně a provizi považujeme za odměnu poskytnutou za perfektně provedené služby. Díky komplexnosti našich služeb jsme schopni Vám nabídnout ucelený servis od A-Z. Specializujeme se na prodej a pronájem nemovitostí v Praze a celém Středočeském kraji. Problém šak není domluvit se na prodeji v rámci celé České republiky.
 
"Vaše rozhodnutí, naše starost"

Novinky o realitách každý měsíc

Jednou do měsíce tipy a novinky e-mailem

zpracováním osobních údajů