Jak být realitní makléřkou a maminkou v jedné osobě? Jde to vůbec?
21. 10. 2019

Jak být realitní makléřkou a maminkou v jedné osobě? Jde to vůbec?

Některé maminky si práci společně s mateřskou dovolenou nedokážou představit. Jiné si zkracují úvazky nebo nechávají na mateřské tatínky. Jak, ale skloubit časově náročnou práci realitní makléřky s rolí matky? Na naše otázky nám odpověděla realitní makléřka Kateřina Horká. V oboru realit se pohybuje 5 let, poslední 3 roky se pracovně věnuje pronájmu nemovitostí, více než rok také aktivně zastává roli pracující maminky.

Jak skloubit roli maminky s profesí realitního makléře?

Mým velkým štěstím je fakt, že pracuji v naší realitní kanceláři zároveň se svým partnerem, dceřiným tatínkem. Pokud by partner pracoval standardně od rána do večera někde v zaměstnání, musela bych své práce zanechat. Už v těhotenství jsem věděla, že se práce  realitní makléřky nechci vzdát. Po třech letech v realitním businessu bych svou kariéru po mateřské musela budovat takřka od začátku. Moje práce mě strašně baví a stala se mou životní náplní.  

První měsíce po porodu jsem si dovolila zvolnit. Mým největším spojencem se stal telefon, počítač a samozřejmě internet. Všechny schůzky oběhal můj partner, za což bych mu ráda poděkovala. Zhruba po půlroce mě napadl způsob, jak svou práci realitní makléřky lépe skloubit. Být pracovně efektivní a zároveň nepřicházet o drahocenný čas s dcerkou. Zpočátku jsem začala chodit do kanceláře 1x týdně, postupně jsem své dny v kanceláři navyšovala a zjistila, že to tatínek s dcerou perfektně zvládají. Naší Emičce už je 15 měsíců, není závislá pouze na mamince. Já s partnerem můžeme vykonávat plnohodnotně práci realitních makléřů, kterou milujeme. Neopouštět svou práci realitní makléřky bylo skvělé rozhodnutí.

Co se změnilo v tvém přístupu k práci?

Můj přístup k práci se nezměnil, jen mi přibyla v životě role mámy. Nesu odpovědnost za naši holčičku, musím se o ni na 100% postarat. Pokud jsem s ní, vše ostatní prostě musí chvilku počkat. Díky dceři stále zjišťuji, že to jde. Člověk se nemusí uhnat a rozkrájet hned teď. Dcera a rodina jsou na prvním místě. Základem mé práce je komunikace s klienty. Velice si vážím pochopení mých klientů, většina dokáže vzít v úvahu, že mám malé dítě. Na některé klienty působím více lidsky, jsem normální ženská co má dítě i svůj mimo makléřský život.

V čem vidíš největší komplikace pro maminky, které by chtěli být realitními makléřkami?

Každý koho baví práce s lidmi a dokáže sám nad sebou držet bič, sebekázeň může být realitní makléř. Otázka zní, bude opravdu dobrým realitním makléřem? Práce makléře nespočívá jen v nemovitostech a vydělaných penězích. Prioritou jsou klienti, pro které práci děláte. Musíte práci cílit tak, aby vždy byly spokojeny obě strany obchodu. Jinak to nefunguje.

Pro maminku po příchodu miminka na svět začíná jiný život. Rytmus dne se točí okolo novorozeněte. Sama vím, že je těžké z tohoto nového světa vyplout a věnovat se práci. Nejvíce tedy budete jako maminka v realitní kanceláři bojovat s časem, soustředěním a ze začátku i přenechání miminka na chvilku někomu jinému. Jak už jsem zmiňovala, mám štěstí!  Partner není jen 100% realitní makléř, ale také 100% tatínek a tak mě dokáže perfektně zastoupit.

Povíte nám nějaký příběh z praxe nebo něco, co Vás v poslední době ve vaší práci potěšilo?

Hezkých příběhů je strašně moc. S mnohými klienty mám blízké vztahy. Klienti se mi svěřují se svými osobními příběhy, posíláme si fotky a zůstáváme dlouhodobě v kontaktu. Já si dokázala, že mohu pracovat dál a dobře i s malým dítětem. Nesnižovat svoje standardy, pracovat poctivě a zachovat si spokojený rodinný život! Přesně to co mě naplňuje a nehodlám to měnit.  Celkem nedávno mi diagnostikovali vážnou nemoc, získala jsem tak neuvěřitelný nadhled, vnitřní klid a radost ze všeho co mi život přináší. Abych pomohla jiným, kteří trpí stejnou nemocí, píšu blog a snažím se vytvořit komunitu plnou porozumění. Ale o tom už příště!

2

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 

 

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů