Jak se změnily podmínky úvěrů v době koronavirové?
30. 04. 2020

Jak se změnily podmínky úvěrů v době koronavirové?

Co to tedy bude pro klienty konkrétně znamenat a jaké kroky mohou učinit, aby překlenuli náročné údobí a zamezili tak negativním dopadům na rodinné rozpočty či firemní provozy?

Splácení mohou přerušit občané, osoby samostatně výdělečně činné i firmy. Splátky je možné odložit u spotřebitelských ipodnikatelských úvěrů, včetně hypoték. Moratorium se naopak nevztahuje na kreditní karty, kontokorenty, revolvingové úvěry, operativní leasing, úvěry v souvislosti s obchody na kapitálovém trhu nebo na platbu na faktury. Splátky také nepůjde odložit u úvěrů, kde byl dlužník k 26. březnu v prodlení se splácením delším než 30 dnů nebo u nově sjednaných úvěrů uzavřených po 26. březnu 2020.

Pokud klient odložení splátky využije, délka splácení úvěru se adekvátně prodlouží. Odložení splátek z důvodu uplatnění moratoria rozhodně nebude vést k negativnímu zápisu do registrů dlužníků. Není tedy důvod k obavám v případě budoucích žádostí o půjčky.

Po dobu odložení splátek bude klient splácet pouze úrok ve smluvní výši, jiné poplatky nemůže finanční instituce uplatnit. Firmy budou během přerušeného splácení platit pouze úroky z úvěru. Spotřebitelé a OSVČ úroky během ochranné doby platit nebudou a zaplatí je až poté, co zaplatí všechny splátky úvěru. Po obnovení pravidelných měsíčních splátek daného úvěru bude klient pokračovat tam, kde splácení bylo přerušeno. Nabíhající úrok za období odložených splátek nebude mít vliv na jejich výši, měsíční splátky úvěru zůstanou i nadále v původní výši dané smlouvou a pouze se přepočte doba splácení.

Jak postupovat při žádosti o odklad splátek

Je třeba uvést, že odklad splátek není automatický. Klient musí o odklad splácení požádat 
 a banky budou žádosti o odložení splátek posuzovat individuálně. Žádost o odklad z vážných důvodů souvisejících například se ztrátou příjmu z důvodu dopadů šíření nemoci Covid-19 by neměla odmítnout žádná banka. Připravte si tedy dokumenty dokazující vaši sníženou platební schopnost. Většinu agendy kolem odkladu splátek bude možné vyřídit online. Potřebné dokumenty a informace k podání žádosti najdete na webových stránkách příslušné finanční instituce.

Na odklad splátek také logicky může navazovat poskytnutí úvěru, ať už z vládní pomoci COVID úvěrů, nebo komerčního z vaší banky. To je varianta především pro podnikatele.

S ohledem na stávající situaci a z ní vyplývající opatření chceme naše klienty ujistit, že jsme stále vašimi průvodci při hledání dobrých řešení a nejvýhodnějších podmínek úvěrů. Neváhejte se proto na nás obracet i v této náročné situaci, rádi vám pomůžeme.

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 

 

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů