Proč spolupracovat s realitním makléřem?
22. 04. 2021

Proč spolupracovat s realitním makléřem?

Proč spolupracovat s realitním makléřem?

 Bydlení je jednou ze základních lidských potřeb. Každý člověk má jiné nároky a potřeby, proto se snaží najít optimální řešení. Právě takové řešení lze hledat na vlastní pěst nebo jít jednodušší cestou – obrátit se na realitního specialistu, který vám s nalezením vysněného bydlení nebo prodejem stávající nemovitosti pomůže.

V případě, že budete chtít prodat nemovitost bez realitního makléře, je třeba předem počítat s náklady za inzerci na realitních portálech a sociálních sítích, za pořízení profesionálních fotografií a videí, za právní servis a mnoho dalšího. Velmi důležité je také správné nastavení nabídkové ceny. Prodávající bez realitního makléře mají tendenci nastavit prodejní cenu velmi vysoko, což potom vede k tomu, že na jejich nabídku nereagují žádní zájemci. Nabídek nemovitostí bývá mnohdy velké množství a pokud není cena stanovena správně, může se snadno ztratit v záplavě podobných nemovitostí. Připravte se také na to, že vás budou neustále kontaktovat potenciální zájemci za účelem domluvení termínu prohlídky, zjištění dodatečných informací, změny termínu prohlídky, smlouvání o ceně atp. Na samotných prohlídkách počítejte s lidmi, kteří se prostě přijedou jen podívat, se zájemci, kteří zkusí okamžitě smlouvat o snížení ceny, a s těmi, kteří prohlídku potvrdí, ale nakonec se vůbec nedostaví. Někdy to může být opravdu vyčerpávající.

Na druhé straně, při hledání nemovitosti ke koupi, ne vždy platí, že majitel, který si nemovitost inzeruje sám, je ochoten jednat o slevě. Velice pravděpodobné tedy je, že plán kupujícího jednoduše získat slevu a zároveň ušetřit na provizi RK nevyjde.

 

Za co tedy realitní kancelář dostane provizi?

 V dnešní době je realitní makléř odborníkem, který kombinuje lidské i profesionální kvality v různých oborech. Hlavním cílem práce realitního makléře je regulovat vztah všech stran procesu, bezpečně a rychle provést transakci, minimalizovat rizika. Jednoduše řečeno, aby po dokončení obchodu byly všechny zúčastněné strany spokojené.

Ve své činnosti rozvíjím individuální strategii pro každou nemovitost zpracováním odhadu tržní ceny; zajištěním profesionálních fotografií, videa a 3D prohlídky; umisťováním inzerce na širokou škálu realitních portálů; tvorbou reklamy na sociálních sítích; zapojením dalších profesionálů – prověřeného právního specialisty nebo možnost využití finančního poradenství. Pro klienty dále nabízím možnost využití úklidových a zahradních služeb. Kromě inzerce na realitních portálech má realitní kancelář k dispozici vlastní databázi klientů, kterým může nemovitost přednostně nabídnout, což může výrazně urychlit realizaci transakce.

S klienty vždy jednáme na základě podepsané smlouvy o zprostředkování. Od roku 2020 je uzavření písemné smlouvy povinné a činnost realitního makléře je v České republice licencována. V dnešní době existuje velké množství moderních technologií, které v naší realitní kanceláři využíváme na maximum. V období omezeného styku osob se velmi osvědčila realizace podpisu smluvní dokumentace pomocí telefonu či tabletu, což umožňuje klientům podepsat odsouhlasený dokument odkudkoliv a kdykoliv.

Za realitním makléřem stojí celá řada dalších profesionálů, jejichž práce je nepostradatelná. Pro mě osobně je naprosto klíčové, aby klient byl s výsledkem naší spolupráce spokojen, obrátí se na mě opět v budoucnu nebo mě doporučí svým známým. Jsem připravena zastupovat vaše zájmy, ušetřit váš čas a peníze. Neváhejte se na mě obrátit.

 

Oleksandra Volosovych

Email: Oleksandra.volosovych@nextreality.cz

Tel.: +420 770 136 974

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 
 
Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu domů, bytů, komerčních prostor a pozemků v Praze a okolí do 150km. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.


S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní , úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financování při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006 a v současné době vede realitní kancelář, vzdělává realitní makléře pro www.realitnityden.cz a sama se věnuje prodeji nemovitostí.

Záleží nám na tom aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni. Klienti jsou u nás  na 1. místě. Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří. Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh. To je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Naše reference mluví za nás. Vážíme si Vaší důvěry a děkujeme Vám, že ji do nás opakovaně vkládáte!
 
Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat.
 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů