Realitní makléř na „zkoušku“
06. 09. 2019

Realitní makléř na „zkoušku“

Občas si říkám, co by se mělo změnit, aby ze zarytého introverta byl, alespoň na chvilku extrovert? Jak daleko jsme schopni zajít, abychom na sobě začali pracovat? Možná se cítíte někteří jako já? Poperete se s hromadou papírů, tabulky Vám říkají pane a pracovat na něčem kreativním jako je třeba psaní článků Vám jednoduše dělá radost! V létě tak jako všude začíná i v realitách okurková sezóna. Probíhají dovolené a nálada ve společnosti plyne, ve smyslu v tom vedru rozhodně nic neřeším. Nejsem z těch, co sedí se založenýma rukama a každou chvilku koukají na hodinky. Moje šéfová přišla s nápadem (snad aby mě dostatečně zabavila): Vyzkoušej si to! Poznej co je životní styl realitního makléře a pochop s čím naši kolegové bojují. Moje reakce byly různorodé. Od pocitu strachu, stresu z reakce okolí a tíhy, že je všechno jen na mě, se mi podlomila kolena. V hlavě my běželo snad milion otázek, ale moje reakce mne samotnou překvapila: „Jdu do toho“!

Chcete to zkusit stejně jako já? 10. bodů, které budete minimálně první týden potřebovat!

  1. Srovnejte si hlavu – u mě to trvalo zhruba 14. dní, vyřešte otázky, proč to dělám? Jak to chci dělat? Čeho chci dosáhnout? A asi nejdůležitější otázka proč je pro mě osobně cíl důležitý!
  2. Nestyďte se za to, co děláte – řekněte o své nové náplni práce rodině, partnerovi, přátelům a kolegům. Velmi Vás překvapí pozitivní ohlasy, podpora a pochopení.
  3. Nebojte se nikdy zeptat, i kdybyste se ptali na totéž 10. různých lidí a to opakovaně – velice mi pomohl tým, který okolo sebe mám naši makléři (mají dohromady více než století praxe) očividně ví, co dělají. Z každého názoru si vezměte třeba jen minimum, hlavně že to sedí Vám.
  4. Dle Jardy Duška nic si neberte osobně a nedělejte si předsudky – často se rozproudí živá debata o tom proč a jak něco líp dělat. Neberte si to, jde o obchod ne o Vás jako osobu. Nikdo Vás nesoudí, nesuďte proto vy jiné.
  5. Nemějte na sebe přehnaná požadavky – učíte se, trápit se tím, že jste něco mohli říct jinak, udělat jinak, stihnout toho víc je jen babrání v minulosti. Soustřeďte se na přítomnost a to co děláte teď.
  6. Zbytečně se nestresujte – to, že občas něco nevyjde je normální! Klienti jsou lidi jako vy. Nejste dokonalý, a ani oni nejsou. Tím, že dovolíte stresu, aby nad Vámi zvítězil, ubližujete jen sobě.
  7. Stanovte si, jakým stylem práci chcete dělat – u mě to jasně definuje heslo francouzské revoluce „rovnost, svornost, bratrství“. Dělat obchody čistě, čestně, transparentně a se stejným ohledem na nabízející a poptávající. Bratrství pro mě v tomto smyslu znamená navazování dlouhodobých vztahů s klienty podpisem nájemní smlouvy nebo kupní smlouvy to nekončí.
  8. Komunikujte – volejte, piště emaily, zvedejte telefony i o půlnoci, mějte na paměti, že čas se organizuje podle klientů ne podle Vás. Flexibilita a rychlost je vaší největší zbraní. Pokud se s tímhle faktem nesmíříte, nikde nebudete jako makléř úspěšný.
  9. Nenechte věci vykysat – nevyhýbejte se nepříjemným rozhovorům či jednáním. Čím déle to budete dělat, problém se bude stupňovat a budete vypadat jako trouba. Navíc pokud to nepříjemné vyřešíte hned, nebudete na to dál myslet, a nebude se Vám to v hlavě furt dokola vracet. Však to znáte, přijdu do práce a udělám to, ne tak dobře večer to zařídím a takhle to táhnete před sebou i týdny.
  10. Berte každý obchod jako výzvu – bavte se a mějte radost z každého pokroku, který děláte!

Moje rada závěrem. Pokud se zajímáte o nemovitosti, chcete růst každým obchodním případem, umíte si v hlavě srovnat priority a dokážete překračovat svoje hranice tak do toho jděte!

Success Brokers
Autor: Success Brokers

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Zakladatelkou je Hana Petržílková, která byla první realitní makléřkou realitní kanceláře RealExpert.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář RealExpert Success. Tímto otevřela první pobočku realitní značky RealExpert společně se svými kolegy a kolegyněmi. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů