Tvrdé začátky v realitách, ani pandemie ho nezastavila....
12. 03. 2021

Tvrdé začátky v realitách, ani pandemie ho nezastavila....

Bc. Jiří Vašíček se stal realitním specialistou minulý rok v únoru. Svojí kariéru makléře nastartoval v době, kdy začínala pandemie covid – 19, teď je z něj po roce úspěšný certifikovaný realitní makléř, který se věnuje pronájmům i prodejům nemovitostí. Vyzpovídali jsme pana Vašíčka, jaké byly jeho začátky a jak nahlíží na celou tuto dobu.

V jaké chvíli jste si řekl, že se stanete realitním specialistou?

Dění v realitách všeobecně mě zajímalo a práce makléře mě přitahovala dlouhou řadu let. V jádru jsem ale velice loajální člověk, proto přistoupení k takovému radikálnímu kroku, jakým je změna profese, mně zabralo několik let. Na základě dlouholetých zkušeností známého, který do realit nastoupil v roce 2010 také z jiného oboru, jsem se nakonec odhodlal ke splnění svého snu i já.   

Popište vaše pocity z prvního měsíce v realitní kanceláři.

Myslel jsem si, že na mě nikdo nebude mít čas, že se všichni poženou pouze za ziskem, proto mě velmi mile překvapilo, že všichni v kanceláři byli velmi vstřícní a milí. V prvním měsíci jsem se seznamoval s prací jako takovou, snažil jsem načerpat veškeré informace, doprovázel jsem kolegy při náborových schůzkách a prohlídkách, pročítal smlouvy, učil jsem se správně jednat s klienty, práci se systémem. Postupem času jsem se víc a víc osamostatňoval a na konci prvního měsíce jsem úspěšně pronajal první nabranou nemovitost.

Začal jste v období měsíc před koronou. Jaké to je? Je to jiné?

Na začátku se zdálo vše v pořádku a dle zkušených kolegů vše probíhalo standardně. Já osobně jsem neuměl posoudit, zda je něco jinak, ale po vyhlášení prvního nouzového stavu 12. března 2020, se začalo zpomalování trhu projevovat. Nicméně jsem neúnavně pokračoval ve volání klientů a nabírání dalších nemovitostí k pronájmu, a protože někteří tento čas využili spíše k odpočinku a vítané přestávce, mně se dařilo i další měsíce pronajímat, i když pravděpodobně v menším měřítku, než by se dělo za normálního stavu.

Je něco, s čím bojujete?

Momentálně nejvíc bojuji s minimální poptávkou po nemovitostech v rámci pronájmů. Zejména v Praze je situace s pronájmy velmi špatná, a po vyhlášení dalšího omezení, došlo téměř k úplnému zastavení poptávky. Pronajímají se spíše levnější nemovitosti. Nabídka, zejména v centru města, je naopak obrovská, a tak majitelé buď reagují snížením ceny, nebo riskují, že jejich nemovitost zůstane dlouhodobě prázdná. Někteří dokonce přistupují k radikálnímu kroku a raději nemovitost nabídnou k prodeji, což není úplně špatný krok, protože hlad po koupi nemovitosti stále přetrvává.  

Mohl byste popsat, v čem tkví úspěch realitního makléře.

Práce, nebo spíše poslání realitního makléře, spočívá v naplnění potřeb klienta. Makléř je zde pro klienta, nikoliv naopak. Nejdůležitější je tedy komunikace, naslouchání a pochopení klienta. Společně pak dokážeme dojít ke zdárnému konci, uzavření ochodu tak, aby byly všechny strany spokojeny. Důležité je nevymýšlet si, ověřovat informace, nepracovat jen pro zisk.

Máte nějakou radu pro budoucí realitního makléře?

Jak známo, trpělivost růže přináší, a to v tomto oboru platí násobně. Je důležité nečekat okamžitý zisk, vydržet, i když se někdy až tak nedaří. Jedná se o práci, která se postupně rozvíjí a dostat se do povědomí potenciálních klientů nějakou dobu trvá. Spíše než o práci, jde o životní styl, nutností je neustálé sebevzdělávání, doplňování informací, sebereflexe a zdokonalování.

 

Bc. Jiří Vašíček

Tel. 770 136 970

Email: jiri.vasicek@nextreality.cz

https://jirivasicek.cz/

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 
 
Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu domů, bytů, komerčních prostor a pozemků v Praze a okolí do 150km. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.


S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní , úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financování při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006 a v současné době vede realitní kancelář, vzdělává realitní makléře pro www.realitnityden.cz a sama se věnuje prodeji nemovitostí.

Záleží nám na tom aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni. Klienti jsou u nás  na 1. místě. Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří. Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh. To je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Naše reference mluví za nás. Vážíme si Vaší důvěry a děkujeme Vám, že ji do nás opakovaně vkládáte!
 
Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat.
 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů