Vede cesta k úspěchu v realitách přes profesionální prezentace, vlastní webové stránky nebo sociální sítě? Má smysl to zkoušet ve věku 65+?
06. 04. 2021

Vede cesta k úspěchu v realitách přes profesionální prezentace, vlastní webové stránky nebo sociální sítě? Má smysl to zkoušet ve věku 65+?

Svůj předchozí příspěvek o cestě makléře k úspěchu jsem končil slovy:

„Po zhruba pěti letech praxe jsem mohl prohlásit: jsem realitní makléř profesionál, práce mě baví, vydělám si slušné peníze. Bylo mi třiašedesát. Co bude dál?

Psal se rok 2014, do firmy přicházeli noví makléři. S sebou přinášeli nové pojmy jako web, facebook, hashtag, sdílení, a jiné, pro mě tehdy neznámé a zbytečné věci, které jen zdržují od skutečné práce. Šel jsem si stále tou svojí osvědčenou cestou, sám jsem si fotil nemovitosti a upravoval fotografie, informoval telefonem své klienty a nadále pracoval, jak jsem byl po léta zvyklý. Vždyť mě mí klienti znají a stále se na mě obracejí, tak proč bych měl měnit formy a metody své práce.

Postupně mě mladší kolegové dotahovali a najednou jsem už nebyl nejlepší. Dělám něco špatně? Vždyť pořád jsem ten poctivý a slušný makléř s lidským přístupem, který má svou práci rád a nefláká se. Na různé hromadné akce pořádané pro makléře jsem se díval s despektem. Co mě tam mohou naučit? Co mi to může dát? Takhle jsem s tím bojoval až do roku 2018. Tehdy jsem se nechal přemluvit k účasti na jednom z těch hromadných seminářů. Tam jsem pochopil, že pokud chci jít s dobou, být moderní, obstát v konkurenci a udržet si své místo mezi profesionálními makléři, tak prostě musím být více vidět, musím akceptovat dobu webovou, být aktivní na sociálních sítích, a především musím mít profesionální prezentaci svých nemovitostí na realitních serverech. Tehdy nastal zlom.

Od roku 2018 mám vlastní webovou stránku, využívám služby profesionálů (dron, video prohlídky, 3D scan, fotografie) a snažím se být více vidět na sociálních sítích. Jako člověk jsem se nezměnil, jen jsem pochopil, že cesta jak obstát ve stále větší konkurenci mladých realitních makléřů vede přes osvojení si nových forem a metod práce. Mám se stále co učit a snažím se být lepší a lepší. Vím, že nemohu být úplně top, protože mladí lidé mají nové technologie v malíčku, ale s asistencí mých mladých kolegů se snažím držet krok s dobou. A že mi bude letos sedmdesát? A co?

Věk je jen číslo. Příště vám povím, jak si udržet formu a nasazení i ve vyšším věku…

Dr. Josef Mrňous

email: josef.mrnous@nextreality.cz

tel. 733 400 598

web: https://josefmrnous.cz/

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 
 
Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu domů, bytů, komerčních prostor a pozemků v Praze a okolí do 150km. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.


S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní , úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financování při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006 a v současné době vede realitní kancelář, vzdělává realitní makléře pro www.realitnityden.cz a sama se věnuje prodeji nemovitostí.

Záleží nám na tom aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni. Klienti jsou u nás  na 1. místě. Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří. Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh. To je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Naše reference mluví za nás. Vážíme si Vaší důvěry a děkujeme Vám, že ji do nás opakovaně vkládáte!
 
Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat.
 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů