Začít v realitách na prahu šedesátky? Příběh úspěšného realitního makléře na pokračování.
22. 03. 2021

Začít v realitách na prahu šedesátky? Příběh úspěšného realitního makléře na pokračování.

Ocitl jsem se v situaci, kdy se práce, kterou jsem měl rád a naplňovala mě, stávala náročnější na administrativu. Už to nebyla práce s lidmi, ale zadávání údajů do systému. K tomu mladý vedoucí nechápající občasnou chybku. Vydržel jsem 3 roky a pak si jednou řekl: A DOST! Jeden klik na internetu, pozvánka k pohovoru v RK a o mé další budoucnosti bylo rozhodnuto. Na prahu šedesátky se ze mě stal realitní makléř. Krátké školení a hurá do terénu s novou vizitkou. První rok jsem se seznamoval s tím, co práce makléře obnáší. Díky mé předchozí praxi a životním zkušenostem jsem neměl problém navazovat kontakty a přesvědčit klienty ke spolupráci. Práci makléře jsem tehdy kombinoval s prací průvodce v cestovním ruchu. Po roce ale byly mé výdělky z obou profesí na stejné úrovni. Navíc jsem jako makléř s obchodním případem končil při podpisu rezervační smlouvy, pak už vše dokončil advokát. Podle vizitky jsem byl makléř, ale o realitním obchodu jsem toho moc nevěděl. Proto jsem se po roce rozhodl změnit dres. Oslovil jsem tři RK a vybral jsem si tu, kde makléř dělá obchod od prvního kontaktu s klientem až do předání nemovitosti. Líbila se mi atmosféra mladého kolektivu, kde mě přijali a doučili to, co jsem dosud neznal. Záhy jsem pochopil, že pokud chci být úspěšný, nemohu už dělat dvě profese současně. To je první zásada – dělat realitního makléře na plný úvazek. To samo o sobě ale nestačí, musí se přidat také další zásady – znalost průběhu realitního obchodu od A do Z a odborné znalosti profese. Když mám znalosti, mohu poradit a vím, jak krok za krokem postupovat. Být průvodcem klienta od prvního kontaktu až po předání nemovitosti. Když jsem sledoval chování a vystupování kolegů v branži, viděl jsem na jedné straně odstrašující případy arogance, nadřazenosti, okázalosti a pohrdání klienty, na straně druhé neznalost a neprofesionalitu. Oblek a naučené fráze z vás úspěšné makléře neudělají. Zvolil jsem si cestu slušného a vstřícného jednání. Mým krédem je lidský přístup, slušnost a empatie, to vše podložené léty praxe a životními zkušenostmi. Klient je pro mě důležitý partner, zajímám se o jeho potřeby, vnímám jeho přání, diskutuji s ním, radím mu a neustále ho informuji. Spokojený klient pak předal můj kontakt dalším, napsal kladnou recenzi a můj realitní byznys se tak neustále rozšiřoval. Po zhruba pěti letech praxe jsem mohl prohlásit: jsem realitní makléř profesionál, práce mě baví, vydělám si slušné peníze. Bylo mi třiašedesát. Co bude dál? Pokračování příště…

 

Dr. Josef Mrňous

email: josef.mrnous@nextreality.cz

tel. 733 400 598

web: https://josefmrnous.cz/

 

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 
 
Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu domů, bytů, komerčních prostor a pozemků v Praze a okolí do 150km. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.


S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní , úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financování při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006 a v současné době vede realitní kancelář, vzdělává realitní makléře pro www.realitnityden.cz a sama se věnuje prodeji nemovitostí.

Záleží nám na tom aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni. Klienti jsou u nás  na 1. místě. Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří. Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh. To je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Naše reference mluví za nás. Vážíme si Vaší důvěry a děkujeme Vám, že ji do nás opakovaně vkládáte!
 
Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat.
 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů