Jak prodat nemovitost s hypotékou?
17. 07. 2020

Jak prodat nemovitost s hypotékou?

Chcete prodat svou nemovitost a splácíte hypoteční úvěr? Kde začít? Vybrali jsme pro Vás realitní makléřku a majitelku realitní, zahradní a úklidové společnosti Hanku Petržílkovou, která vám popíše pár základních principů a informací bez kterých svou nemovitost prostě neprodáte.

Než se rozhodnete prodávat svou nemovitost, podívejte se do své úvěrové smlouvy a zástavní smlouvy. Zde najdete možnosti a podmínky předčasného ukončení hyp. úvěru. Dále je třeba zjistit celkovou částku k případnému předčasnému splacení hyp.úvěru.

Jakmile víte, kolik celkem budete muset zaplatit, můžete začít!

Doporučuju oslovit realitní kancelář a nechat si zpracovat aktuální tržní odhad. Vyberete si svého osobního realitního makléře, se kterým se domluvíte na spolupráci a budete mu důvěřovat.

Jakmile makléř nalezne správného zájemce, začíná ten nejdůležitější proces! Než si kupující zajistí financování, připraví se kupní smlouvy a smlouvy o úschově.

Vaše práce bude zajistit od banky aktuální vyčíslení – ke splacení Vašeho hypotečního úvěru a souhlas se zástavou jiné banky budoucího kupujícího. Banka kupujícího bude vyplácet částku ke splacení vašeho hypotečního úvěru na účet banky, u které máte hypotéku. Zbylá část půjde do úschovy.

Pokud již máte všechny listiny předloženy kupujícímu a on má schválený úvěr, můžete přistoupit k podpisu smluv.

Nejdříve se podepisují zástavní smlouvy kupujícího a smlouva o úschově. Tyto smlouvy podepisujete proto, aby banka kupujícího mohla načerpat peníze do úschovy. Kupující zároveň převádí vlastní zdroje do některé z úschov.

Při takovém podpisu se uzavírá i kupní smlouva společně s návrhem na vklad vlastnického práva a tyto smlouvy se nechávají  u advokáta do doby, než se načerpá celá kupní cena.

Aktuální vyčíslení ke splacení celého vašeho hyp. úvěru se předá straně kupujícího pro jeho banku, zároveň je zde i uvedeno datum, ke kterému dni má být částka zaplacena. Banky se dost přísně drží těchto dat, což znamená, že částka nepřijde ani dříve, ani později, ale přesně v daný den. Do této doby jste povinni platit veškeré splátky související s vaším hyp. úvěrem.

Jakmile máte uzavřeny smlouvy a připsanou částku, potřebujete od vaší banky potvrzení o zaplacení. Toto potvrzení pak předkládáte schovateli, aby mohl uvolnit z úschovy kupní smlouvy a návrh na vklad vlastnického práva, a podat jej na katastr nemovitostí.

Zde běží zákonná lhůta, ale v praxi víme, že převod trvá cca 30 dnů.

Blížíme se do konce, kupující se stává vlastníkem vaší nemovitosti. Na co ale určitě ještě nesmíte zapomenout je, že banka, u které jste již zaplatili hypoteční úvěr, musí vydat potvrzení o tom, že úvěr byl v celé výši splacen a vydá tzv. výmazní kvitanci, kterou bude třeba podat vkladem na katastr nemovitostí, aby Vaše zástava byla vymazána.

zdroj: E15

 Více zde 

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 

 

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů