Jak se vyvíjí trh s pronájmy v době Covid-19?
29. 11. 2020

Jak se vyvíjí trh s pronájmy v době Covid-19?

V době, kdy přišla první vlna COVID-19, nikdo neočekával, že trh pronájmů může být tak silně ovlivněn. Lidé se báli chodit ven, potažmo i na prohlídky nemovitostí. Ekonomika se najednou zastavila a trh se rozdělil na dvě části. Na lidi, kteří dostali strach a raději nevycházeli ze svých domovů, a lidi, kteří naopak museli chodit do práce i nadále. Co tato situace udělala s pronájmy nemovitostí? Poptávka po bytech určených ke krátkodobému pronájmu naprosto opadla. Jenže ti, kteří byty pronajímali právě k těmto účelům, museli platit nájem majitelům dál. Byty zakoupené za účelem krátkodobých pronájmů a zároveň financované hypotékou, začaly ztrácet na měsíčních výnosech. Lidé, kteří žijí z měsíce na měsíc, ztratili své příjmy a nedokázali tak pokračovat v pravidelném placení nájemného. Pokud nemáte rezervy alespoň na půl roku dopředu, dostáváte se lusknutím prstu do bezvýchodné situace. Byty původně určené ke krátkodobému pronájmu se najednou objevily v inzerci k pronájmu dlouhodobému. Ovšem za úplně jinou cenu než tržní nájemné. Proto, aby si každý udržel svou investici. Co to udělalo s trhem? Jen v Praze se uvolnilo přes 3 tisíce bytů.

Budoucí nájemci tak mají daleko širší výběr a nacházejí v inzerci byty v centru Prahy za velmi výhodných cenových podmínek. Například byt 3+1 na Malé Straně za 14 tisíc korun. Právě díky obrovské nabídce pronájmů za nižší ceny se lidé mohou rozhodovat déle. Zároveň si mohou dovolit pronajmout byt i tam, kde by si jej předtím dovolit nemohli. Nabídka pronájmů v Praze právě proto násobně převyšuje poptávku. 

Naproti tomu, například jakýkoliv byt nabízený k pronájmu v Poděbradech, si našel svého nájemce o mnoho dříve než v Praze. V této nelehké době je velmi důležité, ať už pronajímáte svůj byt kdekoliv, nastavit cenu konkurenceschopně, resp. si uvědomit, že je efektivnější mít byt pronajatý i mírně levněji než dlouhodobě prázdný. Každý měsíc, kdy je byt volný, je třeba hradit další náklady, čímž se dostáváte do ztráty. V konečné fázi může být průměrný měsíční příjem z pronájmu stejný nebo dokonce nižší, než kdyby bylo nájemné sníženo hned v počátku. Jak byt pronajmout efektivně a za odpovídající peníze? Rozhodně byt ukliďte a provoňte. Nechte si zpracovat aktuální tržní odhad nájmu. Vyberte si správného parťáka pro zprostředkování, který vám nalezne ověřeného nájemce. Pokud nevíte, co dál, pouvažujte nad prodejem. Je možné, že za svou nemovitost dostanete mnohem více, než si dokážete představit. Tržní odhad Vám napoví více.

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 
 
Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu domů, bytů, komerčních prostor a pozemků v Praze a okolí do 150km. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.


S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní , úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financování při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006 a v současné době vede realitní kancelář, vzdělává realitní makléře pro www.realitnityden.cz a sama se věnuje prodeji nemovitostí.

Záleží nám na tom aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni. Klienti jsou u nás  na 1. místě. Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří. Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh. To je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Naše reference mluví za nás. Vážíme si Vaší důvěry a děkujeme Vám, že ji do nás opakovaně vkládáte!
 
Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat.
 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů