Pronájmy rychle, bezpečně a hlavně pohodlně

Pronájmy rychle, bezpečně a hlavně pohodlně

Karle děláte v realitách už 20. let co se v oboru za tu dobu změnilo? 

Když nad tím teď přemýšlím, změnilo st toho opravdu hodně. Hovoříme- li pouze o pronájmech a o tom, jak se to dělalo v té době. V počátcích mé realitní praxe se vůbec nepoužívaly pracovní postupy, které se používají nyní. Dříve se pracovalo převážně s tištěnou inzercí v denících. Na jedné straně, jsme aktivně hledali vhodné nájemníky pro nemovitosti našich klientů. Na straně druhé byla práce s klienty, jež pronájem hledali. Pro představu, jednalo se o řádkové inzeráty bez fotek. Internetová inzerce či magazíny specializující se na prodej nemovitostí byly ještě v plenkách.   Pak teprve začala ta správná makleřina. Znát všechny podrobnosti, umět je co nejpodrobněji popsat, vytvořit klientovi reálný pohled na skutečný stav nemovitosti. Jednoduše najít pro klienty, to co hledají!

V současnosti můžete použít široké spektrum kanálů, kterými se dají klienti oslovovat, kde můžete prezentovat nemovitosti i svou vlastní práci. Doba se zrychlila a to plně respektuji! Přesto ze svých zkušeností vím, že rychlost v obchodu je důležitý aspekt ovšem ne na úkor individuálního přístupu, lidského přístupu a už vůbec ne nenaplnění očekávání klienta. Takže ano doba se změnila, postupy se změnily, ale přístup dobrého makléře k jednotlivým klientům zůstal stejný!

Nováčky do svého týmu si vybíráte sám, jak poznáte toho pravého?

Ten pravý člověk, který chce být úspěšný realitní makléř, musí mít pouze jednu nejdůležitější skutečnost.  Musí vědět, že chce být realitní makléř! Ti, kteří si to přijdou tzv. zkusit, nemají v konkurenčním boji realit šanci se udržet.

Jak probíhá přerod z člověka na realitního makléře? C čím začínající realitní makléř nejvíce zápasí?

Za přerod na makléře si může sám svým rozhodnutím, jak jsem zmínil v minulé otázce. Každý začínající makléř nejvíce zápasní s něčím jiným. Někdo má obavy z telefonování na kontakty, kde nezná osobně druhou stranu. Někdo má obavy z mluvení před více lidmi, někdo má potíže s prací na počítači, atd. – je to opravdu různé. Snažím se své kolegy nepřehltit informacemi, školení jim šiji na míru a po celou dobu jejich začátků jsem jim po ruce.

Pronájmy děláte už opravdu dlouho, v čem tkví tajemství se takhle dlouho a úspěšně držet v oboru?

Nejít do toho pouze s vidinou provize, udělat rychle kšeft a pak ať se děje, co chce.  To je krátkozraké. Dělat práci srdcem, naslouchat lidem a snažit se jim pomoci to je správná cesta k úspěchu. Provést klienty celým obchodem v klidu, profesionálně, ale hlavně lidsky. Pak si makléře samozřejmě najde i ta odměna. Odměna za dobře odvedenou práci a výhodný obchod pro všechny zúčastněné strany.

Prozraďte nám nějakou příhodu z realit, která vám zůstala v paměti!

Těch by bylo opravdu hodně. Vyberu tu, kterou vyprávím i svým novým kolegům při školení.

Jednou mi náborová asistentka předala nemovitost, kterou jsem měl „nabrat“ do svého portfolia a zadání znělo následovně: dům cca 1500m2 užitné plochy, tam a tam, nevybavený, 5x koupelna, x y ložnice, sauna, bazén atd., nájem 130.000,-Kč + náklady cca 30.000,-Kč. Jel jsem se na dům podívat pouze ze zvědavosti s úsměvem na tváři, že nic takového inzerovat nebudu, protože takový dům si stejně nikdo nepronajme. Dům byl opravdu dech beroucí a domluvil jsem se s pronajímatelem na spolupráci. Protože pán byl skvělý a padli jsme si do noty, tak jsem dům nakonec zainzeroval. Přesto e jsem nevěřil tomu, že by někdo chtěl platit takové peníze za pronájem. Jenže opak byl pravdou. Během prvního týdne, se mi ozvali 3 zájemci, kterým jsem dům ukázal a druhý v pořadí si ho nakonec pronajal. A aby můj šok nekončil, pronajal si ho jeden pán, který v domě bydlel sám bez rodiny, pouze se svým kuchařem a osobním asistentem.  Po této zkušenosti jsem se naučil nepřisuzovat nemovitosti, že si ji nikdo nepronajme, protože je „v mých očích“ drahá.

 

DSC_0958v-118

Přihlašte se k odběru našich vlastních článků

Jednou do měsíce tipy a novinky e-mailem

zpracováním osobních údajů