Raketové starty!

Raketové starty!

Alča Petržílková specialistka pronájmů se realitní činnosti věnuje teprve od letošního května, přesto se během několika měsíců zařadila mezi nejúspěšnější makléře společnosti RealExpert Success. Jak se zrodila myšlenka stát se realitní makléřkou? Co všechny musíte realizovat, aby se myšlenka stala skutečností? Na tyto a další otázky nám odpověděla Alča Petržílková v krátkém rozhovoru.

 

Kdy a kde vzniklo rozhodnutí stát se realitní specialistkou?

Myšlenka stát se realitní makléřkou se mi zrodila v hlavě v době, kdy jsem pracovala v PetCentru jako vedoucí prodejny. Napadlo mě, že by třeba stálo za to, to zkusit! Opustila jsem svou komfortní zónu a začala se na plný úvazek věnovat pronájmům nemovitostí v Praze. S odstupem času si dovolím říct, že toto bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

První dojem z prvního měsíce v realitní kanceláři?

Můj dojem v realitní kanceláři byl plný očekávání, dobré nálady, svobody, ale i nervozity. V životě pro mě nastala obrovská změna. Jsem pánem svého času a mohu se realizovat v tom, na čem mi opravdu záleží. Překvapila mě kolegialita v naší kanceláři. Neustále se mi někdo věnoval, každý den se těším do práce. Začátky jsou perné pro každého makléře! Pokud funguje tým, někdo se Vám věnuje a vše Vám vysvětlí, je vše jednodušší a nepřipadáte si tak ztraceně. Mne samotnou překvapil celkem rychlý start. Již v prvním měsíci jsem se umístila mezi třemi nejúspěšnějšími makléři v oddělení.

S čím osobně jako makléřka nejvíce bojujete?

Nejvíc bojuji s časem. Den má stále jen 24 hodin. Frustruje mě pocit, že nejsem schopná stihnout za svůj pracovní den tolik, kolik bych si představovala (ale to je prý normální). Snažím se být pro své klienty flexibilní, co se týče času. Každý makléř nejspíš ví, že není v našich silách, stíhat vše podle plánu. Naplánuji si schůzky, prohlídky a nějakou kancelářskou práci, ale program se mi může každou minutou změnit. Svůj čas přizpůsobuji ke spokojenosti všech stran, ne vždy to však jde zrealizovat dle mých představ.

Co tkví ve vašem rychlém úspěchu?

Není to v zásadě můj úspěch, ale úspěch celého týmu. Kdykoliv jsem potřebovala pomocná ruka nadřízených i kolegů mi vždycky ukázala cestu. Mojí výhodou je několika roční praxe s komunikací s klienty. Velice běžná bariéra v prvotním styku s klienty u mě neexistovala. Po prvotním tzv. rozkoukání v kanceláři, jsem se naplno opřela do práce. Telefonická komunikace, domlouvání schůzek i řešení komplikovanějších případů – prostě se toho nesmíte bát! Klíčem k rychlejšímu úspěchu je proklientský přístup, profesionalita, přátelské a individuální jednání. S klienty se snažím budovat dlouhodobý vztah. S klienty neřeším pouze problematiku pronájmů. S mnohými z nich zůstávám v kontaktu a ráda si s nimi zajdu na dobrou kávu a probíráme spolu radosti a strasti každodenního života.

Rada pro všechny co chtějí změnit kariéru a začít pracovat v realitním sektoru?

Jít di toho plnou parou. Pokud se začátku kariéry do své práce nedáte 100% svého času, nepřinese Vám to takové výsledky, jaké byste chtěli. Každý řeší ve svém osobním životě spoustu událostí, které se můžou do profese promítnout. Ponořte se do toho a přestanete myslet na své osobní záležitosti! Odpoutejte se od myšlenek na vše, co nepatří k Vaší profesi. Teprve pak to může fungovat!

 

Přihlašte se k odběru našich vlastních článků

Jednou do měsíce tipy a novinky e-mailem

zpracováním osobních údajů