Výhradní nebo nevýhradní prodej?
07. 05. 2020

Výhradní nebo nevýhradní prodej?

V dnešní době se může zdát, že realitní trh je přesycen realitními makléři. Realitního makléře, ještě před krátkým časem mohl dělat téměř každý, proto nemusela být vždy klientský zkušenost pozitivní. V současnosti jsou podmínky pro vykonávání realitní činnosti zpřísněny a definovány Zákonem o realitním zprostředkování. Kromě toho nám dnešní, digitální doba nabízí mnoho možností, jak si ověřit kvalitu a schopnosti realitních kanceláří a to na základě uživatelských recenzí nebo hodnocení různých realitních serverů.

 

Zde pro Vás máme pár důvodů, proč mít jen jednoho realitního makléře, který se o vaši nemovitost postará v případě, že mu jí svěříte do výhradního prodeje:

 

  1. Můžete si myslet, že když oslovíte více realitní kanceláří, bude vaše nemovitost mít více zájemců, jelikož na inzertních webech bude víckrát, nicméně toto neplatí a je to spíše naopak. Zájemce o nemovitost spíše ocení jednotnou prezentaci nemovitosti a celistvost informací s ní spojených.

 

  1. Určitě Vám nabídka u více realitních kanceláří s různými cenami nezaručí že se Vaše nemovitost prodá a už vůbec ne, že se prodá za tu nejvyšší možnou cenu. Zájemci o koupi nemovitosti mají dnes mnoho možností a nebojí se informace hledat. Proto je lepší mít správně vypracovaný odhad prodejní ceny Vaší nemovitosti a s ním ji pak prezentovat pod jednou kvalitní realitní kanceláří.

 

 

  1. Nabízí se, že čím více makléřů tím více variant prezentace Vaší nemovitosti a s tím přeci musí být spojený i vyšší zájem potenciálně kupujících. Nicméně není tomu tak a trochu se tímto vracíme k bodu číslo jedna. Ne každý makléř má k dispozici stejné možnosti a nástroje pro vytvoření prezentace Vašeho domu, bytu či komerčních prostor. Proto je dobré volit prověřenou realitní kancelář s profesionálním fotografem, která si díky svým zkušenostem rozumí i s marketingem a proto vaší nemovitost udělá vše tak jak to má být.

 

  1. Pokud najdete realitního makléře, který s Vámi bude chtít pracovat na nevýhradním prodeji, tak je určitě dobré položit si pár otázek. A to například:

 

  • Proč pracuje na nevýhradní smlouvu?
  • Je to tím, že v sebe nemá důvěru a není si jistý, že dokáže Vaší nemovitost prodat?
  • Nebo je to tím, že chce mít ve své nabídce co nejvíce nemovitostí?

S tím je ale nezbytně spojené to, že se nemusí Vašemu případu věnovat stoprocentně tak jako by to samozřejmě udělal realitní makléř který s vámi uzavře dohodu o výhradním prodeji.

 

Pojďme si to shrnout. Pokud věříte, že prodej nemovitosti zvládnete sami se vším, co k tomu patří, ať už je to odhad ceny, samotná prezentace nemovitosti nebo smluvní náležitosti, které jisto jistě smlouva spojená s prodejem musí mít. Pokud máte čas se tomu všemu věnovat, tak Vám přejeme, ať se vše podaří jak má. V opačném případě se ale rádi o vše postaráme za Vás a jak jsme psali výše, je dobré si realitní kancelář pořádně prověřit. Naše zkušenosti a kompetentnost Vám nejlépe popíšou recenze našich spokojených klientů.

Success Brokers
Autor: Success Brokers

 

 

Jsme realitní kancelář, která je na trhu od roku 2006 a věnuje se prodeji a pronájmu nemovitostí v Praze a okolí. Zakládáme si na lidským přístupu, naše práce nás baví a děláme ji srdcem. Provizi tak bereme jako zaslouženou odměnu za kvalitní a profesionální práci.

S každým klientem jednáme individuálně.  V roce 2018 jsme rošířili naše služby o zahradní úklidovou a malířskou činnost. Samozřejmostí je financovaní při prodeji nemovitosti. Skoro při každé prezentaci nemovitosti používáme moderní nástroje jako je videoprohlídka a profesionální fotograf.

Jednatelkou společnosti je Hana Petržílková, která je na trhu realit od roku 2006.

Po 10-ti letech si otevřela svou vlastní realitní kancelář. Zároveň je členem Asociační rady v Asociaci realitních kanceláří.

Záleží nám na tom, aby klientský servis byl odveden na profesionální úrovni.

Klienti jsou u nás na vždy a pouze na 1. místě.

Vzájemně spolupracujeme s realitními makléři z jiných realitních kanceláří.

Odborně se vzděláváme a doplňujeme své znalosti na realitních kongresech.

 
Slovo naší jednatelky nalenete zde Více

Newsletter

Odebírejte náš newsletter, aby Vám už nic ze světa realit neuniklo. Pokud se přihlásíte, můžeme Vám slíbit spoustu triků a tipů týkající se nejen realit a realitních novinek, ale také výhodné nabídky našich služeb. A to už se vyplatí, ne?

zpracováním osobních údajů